Každý, kdo jako první přijde do provozovny hazardních her, musí v první řadě ovládat zde nabízená pravidla hazardních her. Přesně je poznáte pouze u skutečného kasinového stolu, protože různá místa a země nabízejí různé varianty her. Zábava jako ruleta, blackjack nebo poker je však považována za klasickou, proto jsou pravidla v kasinu jiná.


Hráči tradičně vyžadují speciální stůl, žetony, karty a další podobné vybavení. V podstatě se hraje proti bance kasina, ale například v některých variantách pokeru můžete porazit skutečného soupeře. Hráči jsou poháněni různými touhami: pobavit se, odpočinout si nebo lépe vyhrát jackpot. V každém případě bude muset rozumět pravidlům nejběžnějších hazardních her.

Pravidla rulety v kasinu

Pro hraní rulety potřebujete speciální kolo s očíslovanými otvory (od 0 do 36). Je vyrobena tak, aby vliv tření byl minimální. Po přijetí sázek dealer vypustí kouli vyrobenou z teflonu nebo slonoviny a sleduje, v jaké díře skončí. Kvalitní ruletové vybavení je považováno za téměř dokonalý generátor náhodných čísel – s výsledky na něm nikdo nemůže manipulovat.

Čísla jsou rozdělena podle barvy, velikosti a parity a na každý z těchto faktorů můžete sázet, přičemž výplata bude určena v poměru 1:1. Navíc si můžete vsadit na jednotlivá čísla – pokud vyhrajete, dostanete více peněz. Nejvyšší výplatní poměr 35:1 platí při sázení na jedno číslo.

Existuje několik typů rulety. Nejstarší z nich je francouzský, pravděpodobně se objevil v 17. století a stále se příležitostně používá v některých elitních kasinech. Vypadá to jako evropská ruleta a výhoda kasina oproti hráči je 2,7 %. V Americké ruletě se objevuje 00 neboli dvojitá nula, díky čemuž kurz na dům roste na 5,26 %.

Pravidla blackjacku

Slavná karetní hra, jejímž předchůdcem byla „jednadvacítka“. Cílem hráče je získat 21 bodů (každé eso má hodnotu 11 nebo 1 bod; královna, král a kluk – 10 bodů a karty s čísly – počet bodů odpovídající jejich nominální hodnotě). Situace, kdy hráč od začátku obdrží eso a 10 bodů, se nazývá blackjack. Většinou v něm hráč vyhrává peníze v poměru 3:2.

Pokud má méně než 21 bodů, můžete si líznout karty ve snaze dosáhnout požadovaného výsledku. Pokud hráč získá více bodů, jeho sázka prohrává. Existuje mnoho variací a dodatečných pravidel, díky kterým se objevily varianty blackjacku: otevřený, tříkartový, switch, španělský nebo Caribbean 21 a některé další.

Na rozdíl od rulety, jejíž výsledky jsou zcela náhodné, v blackjacku může hráč využívat matematické strategie. Nejznámější z nich jsou „plus-minus“ a „poloviny“. K jejich realizaci bude muset být hráč velmi opatrný a vypořádat se s počítáním karet. Vedení kasina se k takovým klientům staví extrémně negativně a snaží se omezit jejich pobyt v herně.