Pokerové turnaje se mohou skládat z několika nebo dokonce desítek tisíc hráčů, a proto mohou trvat velmi dlouho. Někteří účastníci se po deseti hodinách strávených ve hře mohou ocitnout v nepříjemné situaci, kdy do fáze výher zbývá doslova pár míst, ale on se nikdy nedostane k finálovému stolu a přijde o zaplacený buy-in a šanci na velká výhra.

Aby se takovým situacím předešlo, odborníci doporučují používat správné strategie pro každé období soutěže. A zvláštní pozornost by měla být věnována takříkajíc pódiu před výherní zónou.

Jaká je bublina v pokeru

Pojďme se zabývat výkladem definice Bubble v pokeru – tak se nazývá fáze, ve které účastníkovi zbývá doslova pár lidí před vstupem do „prize money“. To znamená, že ve fázi Bubble jsou vyřazeni poslední účastníci akce, kteří se nezúčastní slosování o ceny.

Co je Buble poker nebo Bubble in poker
Koláž: NewsOfGambling
Ve velkých akcích může Bublina obsahovat až sto hráčů. Pokud samotný turnaj není velký a účastní se ho málo lidí, pak je Bublina fází, kde „chybí“ jen jedna, takříkajíc před výherní linií. V pokeru existuje vhodná definice bubble-boye.

Jak hrát bublinu

Hlavním faktorem ovlivňujícím volbu vhodné strategie pro hraní Buble pokeru je poměr hráčova stacku k velikosti blindů, to platí pro všechny účastníky. Všimněte si, že situace, kdy v této fázi hry mají účastníci přibližně stejné stacky, prakticky nenastává.

Pojďme se podívat, co říkají profesionálové hráčům s různými stacky – short, medium a big chip leader.

Poté, co účastník vstoupil do bubliny s malým – short stackem, nemůže si dovolit mnoho stylů – je nucen buď jít all-in, rozhodnout se all-in, nebo složit a složit své karty. Pokud začne dorovnávat, prostě mu dojdou žetony. Můžete si dovolit jít all-in, pokud máte pozdní pozici u stolu, dostatečně silnou handu a hrajete proti jednomu soupeři.

Střední stacky na bublině si mohou vybrat, zda budou hrát tight, pouze projevují agresi proti nerozhodným protivníkům se středními nebo krátkými stacky. Sledujte svůj stack, nejen že potřebujete vydělat peníze, ale také musíte mít u sebe dostatek žetonů, abyste mohli hrát na finálovém stole. Když soutěžíte s tight hráči, snažte se je vyprovokovat, aby zahodili ještě před showdownem při showdownu.

Pokud je váš stack v této fázi nad průměrem, ale ne nad maximem – musíte kombinovat styl svých rozhodnutí ohledně těch, kteří mají více žetonů, a těch, kteří jich mají méně než vy. Používejte těsný styl pro „bohatší“ hráče, vyhýbejte se zbytečným rizikům, vstupujte do hry pouze s dobrou rukou. A pro soupeře s kratším stackem můžete ke svému hernímu chování přidat agresivní tahy – protože je nepravděpodobné, že by se soupeř rozhodl riskovat s malým množstvím žetonů.

Hráči s největším stackem nebo chipleadingem – ti s největším počtem žetonů u stolu – si mohou dovolit hrát opravdu agresivně. Vysvětluje to skutečnost, že na Bubble je hlavním úkolem každého hráče přežít fázi a dostat se do cenové zóny a všichni budou opatrní při hře s chipleaderem. Na rozdíl od svých soupeřů se cítí sebevědomě a může se snadněji rozhodovat zvyšováním sázek a navyšováním. Je nepravděpodobné, že v této fázi turnaje bude moci převzít jeho bank short nebo střední stack.

Buble poker – herní tipy

Profesionální hráči věří, že pro turnajové hráče pokeru existuje několik základních doporučení, jak se snadněji a pohodlněji dostat přes Bubble stage. Hráč musí neustále sledovat velikost svého stacku. Při určitých rozhodnutích je velmi důležité zvážit svou pozici u pokerového stolu.

Sledujte období zvýšených blindů – to může ovlivnit výši vaší povinné sázky. Abyste se vyhnuli shodě vás na blind pozici s jejich navýšením, bude optimální tomu hru přizpůsobit – neodkládejte rozhodnutí a losování.

Všimněte si, že v některých turnajích se konají dva typy distribucí – synchronní a libovolné. Zde je tedy první možnost, kdy u všech dostupných stolů začíná a končí distribuce podle schématu – každý dokončí jednu a teprve pak každý začne novou – nemá smysl se zdlouhavě rozhodovat – prostě „vyčkejte“ Bublinová fáze a dostat se k vytouženému stolu nebude fungovat. Ztráta času vás může stát váš stack, pamatujte, že blindy se bez problémů zvyšují.