Termín multipot se v pokeru používá k označení velkého banku s minimálně deseti blindy. Nejčastěji o takový pot bojují dva a více soupeřů.Profesionální hráči tvrdí, že pro úspěšné draw v multiway podmínkách je nutné použít správnou strategii. Tímto způsobem můžete výrazně zvětšit velikost svého zásobníku.

Jak se hraje multipot

Hraní s vícecestným potem bude vyžadovat, aby účastník dodržoval dvě základní pravidla. Abyste získali tak velký bank, neměli byste se pokoušet navyšovat bank dalšími sázkami, v tomto případě je bank již velký. A za druhé, musíte použít taktiku, která vám umožní vzít všechny žetony před showdownem.

Hlavním úkolem v multiway potu je vyřadit většinu soupeřů na flopu a vyděsit je poměrně velkou a sebevědomou sázkou. Samozřejmě to vyžaduje dobrou a silnou kombinaci. Optimální bude zbavit se protivníků co nejdříve, dokud nenasbírají potenciální kombinace.

Blufování s velkým hrncem

Pokud jde o blaf při hraní velkého potu, zde mají odborníci svůj specifický názor – není to nutné. To je způsobeno dvěma hlavními faktory. Za prvé, blafování dvou nebo více soupeřů je špatné – každý z nich může mít silnou kombinaci.

Pokud se handa hraje heads-up, váš soupeř má 30% šanci, že zahodí, zatímco pokud hrajete proti dvěma hráčům, je šance, že zahodí, menší než 10%.

Druhým argumentem proti blafování je, že multipot je pro každého z účastníků příliš atraktivní, což znamená, že mnozí jsou připraveni činit riskantní rozhodnutí. Například – na váš trik, abych tak řekl, hráč se silnou kombinací může dorovnat all-in a majitel slibné draw provede velký reraise v naději, že se dostane na další sázkovou ulici a vylepší si svou pozici.

Takže blafování při hraní velkého potu je příliš riskantní a může z dlouhodobého hlediska vést ke ztrátám.

Multipot strategie

Pojďme se podívat na situaci, kdy jste trefili nuts v multi-potu – nejsilnější kombinace se zde stává důvodem k navýšení. Pasivní hra by zde byla nevhodná, protože většina hráčů nevidí smysl ve zvyšování již tak velkého banku hry.

Ale vaše navýšení se jistě stane pobídkou pro ostatní soupeře, aby vaši sázku dorovnali, a má to své vysvětlení – někteří z účastníků mají pár s vyhlídkou na posílení, jiní mají dobré draw handy, nebo prostě nechtějí opustit boj o banku.

Zkuste správně odhadnout sílu vaší kombinace, chápeme, že za takových okolností se váha kombinací výrazně mění a čím více hráčů bojuje o multipot, tím více klesá šance na výhru neoptimální kombinace.

Vezměme si příklad – ve vaší startovní ruce jsou dvě vysoké karty a flop přinesl na board karty s nízkou hodnotou mimo barvu – pokud hrajete s jedním soupeřem, pak má smysl účastnit se draw. Ale když hrajete multipot, musíte vzít v úvahu pravděpodobnost, že někdo má pár malých karet a nyní má sadu, což znamená, že váš blaf nebo naděje do budoucna mohou vést k porážce.

S velkými kartami na preflop street doporučují odborníci sázet více a vytlačit maximální počet soupeřů. Nejlepší možností by bylo zůstat na flopu pouze s jedním soupeřem. V takové situaci lze velké karty hrát odvážněji a bez zvláštních rizik.

Vyvodíme jednoduché závěry – dobrá kombinace při hraní multipotu je velmi slibnými okolnostmi pro získání velkého potu, za takových okolností budou soupeři dorovnávat vaše sázky. V případě nepříliš dobré kombinace – hrajte co nejpečlivěji. Je lepší se blafování vyhnout, nesnažit se pot ještě navyšovat a pečlivě vyhodnocovat karty, se kterými do multiway potu vstupujete.